Zmrzlinové mochi Motiko.jpg

__MOTIKO - NÁŠ PŘÍBĚH

Některé nejvíce fascinující příběhy začínají maličkostmi. Náš příběh začal při návštěvě Japonska, kde jsme poprvé poznali mochi a mochitsuki, ale nejprve jsme si nemysleli, že by mohly změnit naše životy. Ale stalo se! Nechali jsme se inspirovat a naše nadšení se stupňovalo. Chuť Mochi, tradice a preciznost byly jiskrou, která spustila MOTIKO.

Mochi jsme přenesli do Evropy a začali jsme ladit odvěké receptury, postupy a příchutě. Chtěli jsme, aby výsledek byl tak dokonalý, jak jen může být. 

​​​

Trvalo roky, než jsme našli dokonalou rovnováhu pro jemnost zmrzlinového krému, strukturu těsta a ideální poměr obou ingrediencí.

Mochi je zážitek. Chutná, vypadá a voní jako nic, co jste doposud okusili. Krémová zmrzlina vás svou jemností a dokonalou chutí vynese na zasněžené vrcholky hor a měkkoučké, lehce se rozplývající rýžové těsto je jako dotek lístků růží, jako samet, co vás pohladí.

__PŘÍCHUTĚ

Během let neustálého hledání těch nejlepších příchutí jsme vytvořili širokou paletu, včetně prémiové řady s ořechy (pistácie, lískový oříšek, kokos, mandle) nebo se zeleným čajem Matcha. Najdete u nás i ovocné příchutě jako tropické mango a šťavnatý meloun a samozřejmě nechybí ani oblíbené klasické chutě jako je vanilka a čokoládový lanýž. 

Vaše chuťové buňky můžete naladit na těchto příchutích:

Naše mochi je bezlepkový, veganský dezert, bez GMO, má snížený obsah tuků, nízký obsah kalorií a pro jeho výrobu používáme bio ingredience nejvyšší kvality.

__NAŠE FILOZOFIE

Nejsme “jen” výrobci dezertů. Vytváříme filozofii a rituály, měníme zažité principy přístupu k jídlu. Mochi pro nás není jen japonská zmrzlina nebo sladkost. Je to filozofie gurmánství! Ponoření se do chutí, vůní, tónů a probudit všechny smysly během jediného okamžiku. Chceme, abyste se na chvíli zastavili a užívali si krásu a štěstí přítomného okamžiku.