_Co je MOCHI

Vše začalo před 2000 lety, kdy se v Japonsku začala pěstovat rýže a z té se zanedlouho zrodilo Mochi. Malé, mistrovské dílo, které kombinuje tradiční plodinu rýži a preciznost japonských mistrů. Mochi se připravovalo při příležitosti náboženského obřadu “mochitsuki” a po dlouhou dobu se jej mohli účastnit pouze císař a šlechtici.

Mochi se stalo symbolem štěstí a naděje.
 
Později se výroba mochi stala celonárodní tradicí a během oslav Nového roku Japonci z celého světa při mochitsuki vyrábí mochi. Postupně se mochi začalo rozšiřovat do celého světa a velmi brzo se dočkalo ohromného úspěchu i mimo Asii. Ve Spojených státech amerických se zmrzlinové mochi stalo obrovským hitem.

 

Mochi se vyrábí ze speciální lepkavé rýže, která se během procesu napařování a drcení mění v těsto, které se plní tradičními sladkými náplněmi. Mochi vyrobené touto technikou je měkké a jeho delikátní chuť se vám rozvine v ústech po prvním zakousnutí.

 

Avšak nejoblíbenější a celosvětově známé je zmrzlinové mochi, které se stalo vysoce návykovým trendem ve všech světových metropolích.

 

Dokonalá kombinace krémové zmrzlinové náplně s různými druhy ovoce, ořechů nebo čokolády, obalená v jemném rýžovém těstíčku je malým kouskem štěstí, které mochi představuje.

 

 

Nyní jsme mochi přivezli k nám, abyste i vy mohli ochutnat tento kousek štěstí.

__MOTIKO - NÁŠ PŘÍBĚH

Některé nejvíce fascinující příběhy začínají maličkostmi. Náš příběh začal při návštěvě Japonska, kde jsme poprvé poznali mochi a mochitsuki, ale nejprve jsme si nemysleli, že by mohly změnit naše životy. Ale stalo se! Nechali jsme se inspirovat a naše nadšení se stupňovalo. Chuť Mochi, tradice a preciznost byly jiskrou, která spustila MOTIKO.

 

Mochi jsme přenesli do Evropy a začali jsme ladit odvěké receptury, postupy a příchutě. Chtěli jsme, aby výsledek byl tak dokonalý, jak jen může být.

 

Trvalo roky, než jsme našli dokonalou rovnováhu pro jemnost zmrzlinového krému, strukturu těsta a ideální poměr obou ingrediencí.

 

Mochi je zážitek. Chutná, vypadá a voní jako nic, co jste doposud okusili. Krémová zmrzlina vás svou jemností a dokonalou chutí vynese na zasněžené vrcholky hor a měkkoučké, lehce se rozplývající rýžové těsto je jako dotek lístků růží, jako samet, co vás pohladí.

__PŘÍCHUTĚ

Během let neustálého hledání těch nejlepších příchutí jsme vytvořili širokou paletu, včetně prémiové řady s ořechy (pistácie, lískový oříšek, kokos, mandle) nebo se zeleným čajem Matcha. Najdete u nás i ovocné příchutě jako tropické mango a šťavnatý meloun a samozřejmě nechybí ani oblíbené klasické chutě jako je vanilka a čokoládový lanýž.

Naše mochi je bezlepkový, veganský dezert, bez GMO, má snížený obsah tuků, nízký obsah kalorií a pro jeho výrobu používáme bio ingredience nejvyšší kvality.

__NAŠE FILOZOFIE

Nejsme “jen” výrobci dezertů. Vytváříme filozofii a rituály, měníme zažité principy přístupu k jídlu. Mochi pro nás není jen japonská zmrzlina nebo sladkost. Je to filozofie gurmánství! Ponoření se do chutí, vůní, tónů a probudit všechny smysly během jediného okamžiku. Chceme, abyste se na chvíli zastavili a užívali si krásu a štěstí přítomného okamžiku.